blog ve yazar hakkında

blog

bunu yazma fikri sonradan geldi.yani önce disconnext’i yazdım.şimdi bunu.blog günlük demek.yani o eskiden yazmaya cesaret edemediğimiz,ya bulurlar da okurlarsa dediğimiz şeyin bugünkü hali.başka girişimler de oldu ama asıl wordpress’in icadıdır.Bu çakma websitesi,blog adı her neyse benim günlüğüm.benim blogum.yoksa bloğum mu demeli?

disconnext

disconnectus erectus’tan türemiş,blogun adıdır.değeri yok denilecek kadar azdır.yıllık 8-9 dolar.hatta değeri var mı? alan olur mu? diye birkaç sene yenilemesi yapılmamıştır.bu süre zarfında bu alanadına kimse sulanmamıştır.demekki değersizdir.

yazar

kod adı olriss’tir.yazar bu ismi çok uzun zamandır kullanmaktadır.98-99 yıllarından beri bu böyledir.yazar zaman içinde kod adının başka alakasız mecralarda da kullanıldığını görmüştür.çok rağbet olmasa da orjinal olriss bu yazardır.

2.yazar,günümüz dünyasına bakıldığında önemsiz bir şahsiyettir.

bu satır da sonradan düşünülmüştür.yani yine alttaki satırlardan sonra yazılmıştır.

1.yazar aslında yazamamaktadır.fotoğraf çektiği de görülmüştür fakat onu da yapamamaktadır.daha doğrusu yazıyı hep kafasında yazmakta.o anda kalemi vs yanında olmadığı için yazamamaktadır.akabinde yazayım dediğinde aslında çoktan geç kalınmış olduğunu farketmektedir.çünkü o yazı zaten yazılmış ve bitmiştir.fotoğraf da aynı şekildedir.sokakta yürürken bir anda gördüğünü değersiz beyninde çektikten sonra aynı saatlerde aynı mekana “bu sefer fotoğraf makinası yanında” defalarca gitmiş ancak o “kareyi” yakalayamamıştır.bir bakıma o kare zaten çekilmiştir.ve bir daha bir benzeri bile çekilemeyecektir.yazar bunun farkındadır.ancak herkesde olduğu gibi onda da bir güzel birşeyler yaratma veya beğenilme arzusu vardır.ben de yok demeyin.kendinize yalan söylemeyin.

görüldüğü gibi yazar her bakımdan geç kalmaktadır.hep ıskalamaktadır.bu yazıdan bile bu anlaşılmaktadır.en tepedeki alıntı cümlenin de alınışı bu yüzdendir.ha bu arada olriss de olric’ten uydurulmuştur.bu da yazarın aklına şu anda gelmiştir.aslında bunun belirtilmesi gereken bölüm 8-10 satır yukarıda kaldı.